Konopie w edukacji - zostań magistrem konopnym!

Konopie to roślina o wszechstronnym zastosowaniu. Wyrabia się z niej olejki CBD, oleje spożywcze, włókna do produkcji tkanin, ale również materiały budowlane czy mąkę. Nic dziwnego, że na całym świecie wzrasta zainteresowanie konopiami. Z drugiej strony, młodzi ludzie chcą powiązać karierę zawodową z zainteresowaniami i poszukują sposobów na połączenie tych dwóch tematów. Zainteresował Cię temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz artykuł i idź na studia konopne!

To nie żart - szkoły wyższe na świecie wprowadzają nowe kursy i kierunki studiów, związane z uprawą i wykorzystywaniem konopi. Przemysł konopny potrzebuje wykształconych biologów, chemików i laborantów, na przykład do badania zawartości CBD i THC czy sprawdzania produkowanych olejków pod kątem zawartości metali ciężkich i szkodliwych substancji, ale także do hodowania nowych odmian, odpornych na trudne warunki lub zawierających więcej pożądanych składników. Przemysł konopny potrzebuje również technologów produkcji odzieży, osób z wykształceniem rolniczym, specjalistów od wytwarzania trwałych kompozytów konopnych, które wykorzystuje się w budownictwie i przemyśle motoryzacyjnym.

Wysokiej jakości produkty konopne znajdziesz na Zieleo - sprawdź!

Prawo, dziennikarstwo a może konopna chemia?

Pod koniec 2019 roku w Stanach Zjednoczonych dwa uniwersytety oferowały 4-letnie studia na wydziale chemii, o kierunku konopnym: Northern Michigan University in Marquette w stanie Michigan, oraz Minot State University in Minot w Północnej Dakocie. Są to studia typu „graduated”, czyli takie, po skończeniu których ma się prawo do używania tytułu magistra lub wyższego. Dużo więcej uczelni oferuje już natomiast rozmaite kursy i studia niższego stopnia. University Maryland School of Pharmacy z kolei wprowadził studia magisterskie z dziedziny terapii medyczną marihuaną, a na Vanderbilt Law School można przejść kursy z zakresu prawodawstwa dotyczącego upraw i stosowania konopi. Cornell AgriTech, College of Agriculture and Life Science w stanie Nowy Jork wprowadził kursy z uprawy konopi przemysłowych, a dwie szkoły wyższe oferują specjalizacje z dziennikarstwa, skupiające się na tematach dotyczących konopi: University of Denver oraz University of Connecticut. W stanie Oakland powstał nawet pierwszy college, specjalizujący się wyłącznie w tematach dotyczących konopi: Oaksterdam University. Na interdyscyplinarnych kursach można się tam nauczyć uprawy konopi, sposobów jej przetwarzania, pozyskiwania funduszy na działalność i podstaw prawa dotyczącego marihuany w różnych stanach. College uczy również, jak prowadzić biznes związany z konopiami i osiągać z niego zyski.

Edukacja konopna w Europie 

Poza Stanami trend edukacji konopnej nie jest tak silny, ale również w Europie czy Australii można znaleźć rozmaite kursy i studia podyplomowe, a nawet całe szkoły dedykowane nauce o konopiach, jak na przykład niemiecki Cannabis College Germany, który jest filią Cannabis Training University z siedzibą na Florydzie i oferuje kursy w Kolonii, Frankfurcie czy Berlinie. Z kolei w Czechach prężnie działa International Cannabis and Cannabinoids Institute, oferujący dyplomowane kursy medyczne z terapii z użyciem marihuany medycznej.

 

Jeśli jesteś zainteresowany edukacją konopną, wykorzystaj poniższe linki:

https://extension.psu.edu/industrial-hemp-trial-report

https://law.vanderbilt.edu/courses/341

https://www.du.edu/interterm/spring/cannabis-mfjs.html

https://nmu.edu/chemistry/medicinal-plant-chemistry

https://www.minotstateu.edu/enroll/programs/medicinal-plant-chemistry.shtml

https://oaksterdamuniversity.com/about/

https://cannabistraininguniversity.com/blog/cannabis-training/cannabis-college-germany/

https://education.icci.science/auth/patient


12.09.2021
Autor zespół Zieleo