Uniwersalna pielęgnacja skóry i włosów: kosmetyki konopne dla mężczyzn

Sucha, szorstka i podrażniona skóra doprowadza Cię do szaleństwa? Przetestowałeś już wiele kosmetyków, ale żaden z nich nie uwolnił Cię od tych problemów? Kluczem pielęgnacji męskiej skóry jest odpowiednie jej nawilżenie. Kosmetyki z ekstraktem z konopi wywiązują się z tego zadania doskonale. Stosowane regularnie nawilżają i odżywiają skórę, przywracając jej elastyczność i gładkość.

Kontrowersje wokół konopi i olejku CBD

Może rodzina i znajomi, widząc w Twojej łazience kosmetyki z konopi, będą się łapać za głowę i przekonywać Cię, że wcierając w skórę szkodliwe narkotyczne substancje tylko sobie zaszkodzisz. Kariera preparatów z olejem konopnym lub CBD jest stosunkowo krótka - nie wszyscy zdążyli się do nich przekonać i odpowiednio w tej kwestii wyedukować.

Wraz z zalegalizowaniem w Polsce medycznej marihuany w listopadzie 2017 roku przemysły farmaceutyczny i kosmetyczny dostały zielone światło na wykorzystywanie oleju konopnego w produkcji preparatów leczniczych i kosmetykach. Dzięki temu w końcu bez problemów możemy korzystać z dobroczynnych właściwości konopi.

W kosmetologii wykorzystywane są tylko konopie siewne (Cannabis Sativa L), zwane też włóknistymi. Są bogate w kannabidiol (CBD), który w przeciwieństwie do THC nie powoduje skutków ubocznych, nie odurza i nie uzależnia. To źródło dobroczynnych kwasów omega-3 i omega- 6, witamin (A, E, B, K) oraz minerałów (wapń, magnez i cynk). Zawierają śladowe ilości substancji narkotycznej THC, jednak jego stężenie w uprawianych konopiach podlega ścisłej kontroli. Obowiązujący w Polsce limit wynosi 0,2%. Tylko takie surowce mogą być dalej przetwarzane.

Działanie kosmetyków konopnych

Większość preparatów bazuje na oleju konopnym, ekstraktach i wyciągach z konopi. Silne właściwości nawilżające sprawiają, że doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej i poszarzałej. Przywracają skórze równowagę lipidową. Kremy, balsamy, masła i maści konopne nawilżają głębokie warstwy skóry i zabezpieczają ją przed utratą wilgoci. Dzięki temu staje się ona odporna na działanie czynników zewnętrznych takich, jak wiatr czy mróz.

Kosmetyki konopne zmniejszają również przebarwienia oraz wyrównują koloryt skóry, co szczególne znaczenie ma przy pielęgnacji po sezonie letnim oraz przy cerze trądzikowej. Niwelują świąd, łagodzą podrażnienia i zmniejszają zaczerwienienia skóry – są więc rozwiązaniem na typowo męskie problemy ze skórą.

Szukasz kosmetyków z konopią, ale nie wiesz gdzie je znaleźć? Zajrzyj na Zieleo!

Jednymi z najczęstszych obiekcji mężczyzn względem kremów i balsamów są gęsta konsystencja i tłusty film, jaki pozostawiają na skórze. I tym razem kosmetyki z konopią stają na wysokości zadania. Bardzo dobrze się rozprowadzają i szybko wchłaniają. Są praktycznie bezzapachowe, dlatego też bez obaw można je podarować najbliższym w prezencie.

Pielęgnację włosów i brody również można oprzeć na kosmetykach z konopi. Szampony tego typu dobrze sprawdzają się nawet w pielęgnacji włosów suchych, wysokoporowatych i zniszczonych pielęgnacją woskami. Kosmetyki do brody z olejem z nasion konopi korzystnie wpływają na strukturę włosów i głęboko je nawilżają. Jeśli marzysz o gęstej, długiej i wypielęgnowanej brodzie, serum konopne przybliży Cię do osiągnięcia tego celu. Pobudzi włosy do wzrostu, doda im elastyczności, dzięki czemu będą bardziej podatne na stylizację.

Doceń niedocenione!

Warto postawić na kosmetyki sygnowane zielonym listkiem, jednak nie zwalnia Cię to z obowiązku uważnego śledzenia ich składu. Nie wszystkie preparaty z konopią będą w 100% naturalne.

Nasza wyszukiwarka pomoże Ci wyselekcjonować najlepsze dostępne na rynku kosmetyki konopne. Bądź prekursorem ich stosowania w swoim otoczeniu! Efekty, które uzyskasz dzięki nim, przemówią do sceptyków i niedowiarków jeszcze silniej, niż Twoje słowa.

Autor zespół Zieleo